kontrola emocjonalna

Postanowienia noworoczne.

Według badań przeprowadzonych przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie Saldo.pl, w 2014 prawie 80% Polaków roku miało noworoczne postanowienia. Według tych samych badań tylko 8% z nich realizowało swoje zamierzenia. Co zatem zrobić, żeby w przyszłym roku przynależeć do tej elitarnej grupy?.

Przeczytaj cały artykuł
mity

Mity związane z planowaniem własnej kariery zawodowej.

Planowanie własnej kariery wydaje się być procesem mało skomplikowanym, w rzeczywistości jednak okazuje się być sporym wyzwaniem, które wymaga nie tylko umiejętności, ale i czasu jaki musisz zainwestować. Oto najczęstsze mity jakie funkcjonują w procesie planowania własnych ścieżek zawodowych.

Przeczytaj cały artykuł
kontrola emocjonalna

Kontrola emocjonalna to podstawa dobrych relacji w pracy.

Według licznych specjalistów to właśnie inteligencja emocjonalna jest na pierwszym miejscu w czynnikach, które decydują o wybitnych osiągnięciach, stanowiąc mocną podstawę ważnych i wyjątkowych dokonań zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Świadome i umiejętne wykorzystywanie siły i dynamiki swoich emocji poprawia samopoczucie, a przez to wpływa na wzrost pewności siebie i motywacji. Udoskonala umiejętności w zakresie podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów własnych.

Przeczytaj cały artykuł
prokrastynacja

Prokrastynacja w podejmowaniu decyzji zawodowych.

Prosta i częsta sytuacja – pracujesz w firmie już 10 lat, wielokrotnie myślałeś/aś o zmianie obowiązków, zmianie pracy lub zajęciu się czymś zupełnie innym. Jak każdy masz swoje marzenia, plany, chęć, ale kompletnie nic z tym nie robisz. Dlaczego?

Przeczytaj cały artykuł
kradiez mysli

Powszechna kradzież myśli.

Z badań wykonanych przez Gromkowską-Melosik wynika, że ok. 94% ankietowanych studentów tworzy plagiaty. Z badań ewaluacyjnych programu „Skradzione Myśli” Stowarzyszenia Q Zmianom wynika, że 86% przebadanych gimnazjalistów zachowuje się nieuczciwie ściągając prace domowe i wypracowania. Szokujące?

Przeczytaj cały artykuł