Siła woli jaką w sobie nosisz.

Determinacja jest siłą umysłu, przekonanego o słuszności osiąganego celu. Wówczas Twoim działaniom towarzyszy silna wola. To właśnie od niej zależą Twoje przyszłe sukcesy zawodowe i osobiste. Siła woli polega przede wszystkim na umiejętności wyznaczania sobie celów oraz wytrwałości w dążeniu do nich. Od czego zależy Twoja siła?

Przeczytaj cały artykuł

Zwiększa szanse podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zebrane dane pomogą Ci podsumować informacje o sobie samym. Dzięki temu, podczas rozmowy nic Cię nie zaskoczy bo zawsze będziesz mógł odwołać się właśnie do portfolio. Mając tak przygotowaną dokumentację przekazujesz o sobie wiele informacji, takich jak: Jestem osobą przewidującą, odpowiedzialną i uporządkowaną. Moje dokumenty są w odpowiednim miejscu, więc Wasze w firmie również będą. Sumienność i uporządkowanie to bardzo ważne cechy każdego przyszłego pracownika.

Przeczytaj cały artykuł

Prezenteizm - nieefektywna obecność w pracy.

Prezenteizm jest często niezauważany przez tych pracodawców, którzy nie zdają sobie sprawy, w jakim stopniu straty może on spowodować. Jeśli jesteś właścicielem firmy, pracujesz w dziale HR, masz wpływ na kształtowanie polityki w swojej organizacji musisz zadbać by menadżerowie byli świadomi istnienia tego problemu, oraz że koszty prezenteizmu stale rosną. Firmy, które ignorują to zjawisko mogą mieć równie negatywny wpływ na swoje wyniki finansowe.

Przeczytaj cały artykuł

Niebezpieczne uzależnienie wśród pracujących.

Pracoholizm jest uzależnieniem, które w Polsce dotyka coraz więcej osób. O pracoholiźmie świadczą nie tylko nocne godziny spędzane przed komputerem ale przede wszystkim zaburzona równowaga pomiędzy rozkładem zajęć w ciągu dnia, a czasem poświęcanym dla rodziny, odpoczynku czy na własne zainteresowania.

Przeczytaj cały artykuł

Szanuj siebie bezwarunkowo.

Bycie dobrym liderem zależy od szacunku do samego siebie. Autentyczność w takiej postawie przynosi wiele korzyści, m.in. znajomość swoich mocnych i słabych stron, radzenie sobie z krytyką, otwartość na doświadczenia, optymistyczne patrzenie na świat, jako miejsce możliwości a nie zagrożeń.

Przeczytaj cały artykuł