Informacje, które wpłyną na poprawę Twojego CV

Zacznijmy od tego, że należy mieć kilka wersji CV, tak by były one najbardziej odpowiednie na dane stanowisko pracy. Absolutnie nie należy wysyłać jednego i tego samego CV do każdego pracodawcy.

Poniżej wskazówki, które ułatwią Ci wstępną pracę z dokumentami aplikacyjnymi. Są one jednocześnie odpowiedzią na najczęstsze popełniane błędy.

  • 1. Cv sporządź w formacie A4. Staraj się nie przekroczyć dwóch stron. Wydrukuj na czystym, białym, najlepszej jakości papierze !
  • 2. Jeżeli CV ma 2 strony, wydrukuj dokument na dwóch osobnych kartkach.
  • 3. Używaj eleganckiego języka. Pamiętaj, że jest to dokument o oficjalnym charakterze. Pisz w sposób zrozumiały.
  • 4. Nie używaj skrótów, nie każdy rekruter może wiedzieć o czym piszesz i co masz na myśli wpisując „tech.” lub „jed.”.
  • 5. Nie twórz pełnych zdań w CV, nie pisz „pracowałem jako praktykant w firmie XXX, gdzie zajmowałem się dokumentacją” lub „studiowałem dziennie na Politechnice”.
  • 6. Upewnij się, że Twoje CV nie posiada ono żadnych błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych.
  • 7. Pamiętaj aby dokument był zredagowany w stałym schemacie i charakteryzował się konsekwencją w zakresie używanej czcionki, kolorów, stosowanych punktorów.
  • 8. Skorzystaj z opinii specjalisty – doradcy zawodowego, który udzieli Ci kilku cennych wskazówek.

Zobacz także: Zwiększa szanse podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, napisz do mnie na adres karolina@coachingspace.pl, pomogę stworzyć Ci takie CV, które zwiększy Twoje szanse w ubieganiu się o wymarzone miejsce pracy.

O autorze

Ekspert w zakresie kształtowania kompetencji społecznych i osobistych. Psycholog i trener, prowadzi szkolenia z zakresu: work life balans, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem, inteligencja emocjonalna, analiza transakcyjna w relacjach pracowniczych. Swoimi szkoleniami wspiera korporacyjne programy corporate wellness. Prowadzi szkolenia dla korporacji, w tym m.in.: Delphi, Skanska, Mondelez, Coca-Cola. Dodatkowo realizuje z klientami procesy career coachingu, gdzie wspiera pracowników w rozwoju ich ścieżki zawodowej. Działa na rzecz propagowania coachingu w doradztwie zawodowym.